logo-fivio-white

Kupuj online i oszczędzaj! 5 powodów, dla których warto robić zakupy spożywcze online.

Zakupy produktów spożywczych online zyskują na popularności, a sprzedawcy starają się zachęcić kupujących nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale również innymi promocjami takimi jak: łatwość i bezpieczeństwo płatności, darmowy transport czy punkty lojalnościowe. Dlaczego warto kupować online również artykuły spożywcze? Jak to robić z głową? A jeśli tak, to jakich promocji szukać?

Poznaj 5 powodów, dzięki którym w końcu zdecydujesz się na zakupy bez wychodzenia z domu!

1. Lista zakupów — ten nawyk sprawdza się zawsze! Jeszcze zanim „udasz się” na buszowanie po sklepie online, sprawdź kuchenne szafki i lodówkę. Sprawdź również datę ważności i w pierwszej kolejności zużyj produkty z krótką datą przydatności, bo to nie tylko jeden ze sposobów na oszczędzanie pieniędzy, ale również dbałość o środowisko i uniknięcie marnowania jedzenia, które jest ogromnym problemem współczesnego świata. Kupowanie online ma tę zaletę, że dokładnie widzisz, jakie rzeczy znajdują się w twoim koszyku i w każdej chwili możesz je usunąć i nie musisz wędrować między regałami.

2. Zapisz się na newsletter — dzięki temu będziesz na bieżąco z promocjami w danym sklepie, co więcej niektóre ze sklepów za zapis przyznają dodatkowy rabat na jednorazowe zakupy, z czego też warto skorzystać!

3. Korzystaj z dni darmowej dostawy — to jedna z najwygodniejszych i najlepszych form oszczędzania i czasu i pieniędzy! Korzystaj ze sklepów z szerokim wachlarzem wyboru dostawy: paczkomat, dostawa do domu lub pracy, wybieraj ta najbardziej wygodną dla Ciebie formę, a zaoszczędzony czas wykorzystaj na ulubione czynności! Pamiętaj o balansie w życiu.

4. Korzystaj z programów lojalnościowych — coraz więcej sklepów chcąc zachęcić klientów do robienia zakupów tworzy programy lojalnościowe, co z pewnością w dłuższej perspektywie czasu przyniesie wymierne korzyści.

5. Korzystaj z porównywarek cenowych i marketplace przeglądając najbardziej atrakcyjne ceny produktów, które Cię interesują. Korzystanie z promocji to doskonały sposób na to, by żyć oszczędniej. Wystarczy, że będziesz regularnie przeglądać strony ulubionych sklepów online i internetowe gazetki.

Zamawianie artykułów spożywczych przez internet to skuteczny sposób na tanie zakupy, ale to przede wszystkim oszczędność czasu – można uniknąć stania w długich kolejkach i buszowania między sklepowymi półkami. Do tego dochodzą względy finansowe – robiąc zakupy w zaciszu swojego mieszkania, unikniesz wielu nieprzemyślanych wydatków.