logo-fivio-white

Boże Narodzenie w stylu eco-friendly!

Poznaj kilka naszych inspiracji na kreatywne ozdoby i dekoracje świąteczne!

Tworzenie ozdób świątecznych w domu z wykorzystaniem naturalnych i ekologicznych artykułów to doskonała okazja do wyrażenia kreatywności, budowania wspomnień i umacniania relacji z rodziną. Robienie ozdób i dekoracji świątecznych w domu ma wiele korzyści i wartości, zarówno dla Ciebie, jak i dla twojej rodziny, a nawet ma zasięg globalny w trosce o środowisko.

 

 

Gałązki i szyszki

Zamiast kupować plastikowe ozdoby, użyj naturalnych gałązek i szyszek. Możesz pomalować szyszki na biało lub srebrno, aby dodać im świątecznego blasku.

Ozdobne jabłka

Pokryj jabłka cienką warstwą kleju i obsyp je białym cukrem lub błyszczącym brokatem. Po wyschnięciu jabłka będą pięknie świecić na choince lub jako dekoracja na stole.

Girlandy z suszonych cytrusów

Pokrój cytrusy (np. pomarańcze, cytryny lub limonki) w cienkie plastry i susz je w piekarniku lub na kaloryferze. Następnie użyj tych suszonych plasterków do stworzenia pięknych girland na choince, oknach lub ścianach.

Pachnące mandarynki lub pomarańcze

ten sposób na zapach świąt w domu, znają chyba wszyscy i nie możesz go nie wykorzystać! Potrzebujesz jedynie mandarynek lub pomarańczy oraz goździków. Wbij goździki w owoce i ciesz się naturalnym zapachem świąt w domu!

Ozdobne torby jutowe

Torby jutowe są ekologiczne i mogą być wykorzystane jako ozdoba na prezenty lub jako woreczki na prezenty dla gości.

Drewniane ozdoby

Drewniane ozdoby świąteczne, takie jak gwiazdki, bałwanki, czy renifery, są trwałe i ekologiczne. Możesz je pomalować lub zdobić naturalnymi materiałami.

Wianki z gałązek

Zrób wianki z gałązek iglaków lub innych roślin. Możesz je ozdobić wstążkami, suszonymi owocami, orzechami lub małymi szyszkami.

Ozdobne bombki z makaronu

Pomaluj makaron w różnych kolorach i użyj go do tworzenia ozdobnych bombek na choince.

Recyklingowe ozdoby

Wykorzystaj materiały do recyklingu, takie jak stare gazety, zużyte kartki świąteczne, do tworzenia własnych unikalnych ozdób! Użyj swojej wyobraźni!

 

 

Dekoracje świąteczne z naturalnych i ekologicznych materiałów nie tylko dodadzą uroku twojemu wnętrzu, ale także pomogą w dbaniu o środowisko naturalne. To doskonały sposób na stworzenie wyjątkowej atmosfery świątecznej, jednocześnie pozostając eko-friendly.

 

Do przygotowania ozdób w stylu eko można wykorzystać gałązki, sznurki, naturalne materiały, również te pochodzące z recyklingu. Oczywiście nie może zabraknąć pachnących naturalnych przypraw, które z powodzeniem zastosujesz nie tylko w świątecznych wypiekach ale także w stroikach, lub jako dodatek do choinkowych ozdób.