logo-fivio-white

Radosne i aktywne święta wielkanocne! Propozycje gier i zabaw dla całej rodziny!

Święta wielkanocne to idealny czas na spędzanie czasu z rodziną i bliskimi, a zabawne aktywności oraz gry mogą jeszcze bardziej umilić te chwile. Okres wielkanocny to czas, kiedy przyroda budzi się do życia i my sami mamy więcej energii, dlatego warto ją wykorzystać spędzając święta na świeżym powietrzu. Główną rolę odgrywa symbol świąt, czyli jajko!

Poszukiwanie wielkanocnego skarbu – zorganizuj poszukiwanie skarbu z mapą i wskazówkami prowadzącymi do ukrytych „skarbów” – mogą to być małe prezenty, słodycze lub właśnie jajko. Możesz utworzyć drużyny lub zdobywać skarb w pojedynkę, najważniejsza jest dorba zabawa i trochę ruchu.


Wyścigi z jajkiem na łyżce – tą zabawę zna chyba każdy, a ile śmiechu i radości przynosi!Uczestnicy muszą przejść wyznaczony tor trzymając na łyżce jajko. Można utrudnić zadanie, wprowadzając przeszkody lub zwiększając dystans. Warto użyć ugotowane jajko, a potem oczywiście je zjeść, aby nic się nie zmarnowało!

 

Rzut jajkiem – partnerzy stoją naprzeciwko siebie i rzucają sobie jajko, oddalając się od siebie po każdym udanym rzucie. Para, która zdoła zachować jajko nietknięte na największej odległości, wygrywa.

 

Szukanie ukrytych jajek – świetna zabawa polegająca na ukrywaniu plastikowych jajek (lub czekoladowych) w ogrodzie lub na podwórku. Dzieci szukają ukrytych jajek, a znalezienie „złotego jajka” przynosi specjalną nagrodę.

Wielkanocny tor przeszkód – ustaw tor przeszkód związanych z wiosną i Wielkanocą. Może to obejmować skakanie przez „królicze nory”, slalom między „wielkanocnymi drzewkami” (ustawionymi pachołkami) czy „przeskok przez strumyk”. Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia.


Wielkanocne bingo – stwórz lub wydrukuj karty bingo z wielkanocnymi symbolami, takimi jak zajączek, jajko, kurczaczek itp. Idealne dla rodziny w różnym wieku. Ta gra zawsze przynosi wiele emocji i radości.

Jeśli przewidujesz nagrody, pamiętaj o ich zakupie wcześniej, jednak to nie one są tutaj najważniejsze.
Takie aktywności i gry mogą zapewnić wspaniałą rozrywkę i pomóc w budowaniu rodzinnych wspomnień. Pamiętaj, aby dostosować trudność i rodzaj aktywności do wieku uczestników, tak aby każdy mógł cieszyć się zabawą.